Oferta firmy
Kontakt

Elektrody grafitowe i miedziane

Większość form wtryskowych wymaga obróbki elektroerozyjnej przy pomocy elektrod miedzianych bądź elektrod grafitowych.

Miedź jest droższa jako surowiec, droższa w obróbce oraz cechuje ją wyższe zużycie elektrody podczas drążenia, więc konieczne jest wytworzenie większej ich ilości, co znacząco podwyższa koszty. Natomiast jej plusem jest to, że można ją obrabiać na niemal każdej obrabiarce.

Grafit jest materiałem tańszym, dużo prostszym i szybszym, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów obróbki, a elektrody grafitowe w nowoczesnych drążarkach wykazują zużycie w niemal zerowym stopniu. Elektrody grafitowe pozwalają znacznie obniżyć koszty wytworzenia narzędzia poprzez skrócenie czasu obróbki, drążenia oraz wykonywanie mniejszej ilości elektrod. Natomiast minusem elektrod grafitowych jest pylenie podczas obróbki skrawaniem. Pył grafitowy może osiąść na elektronicznych podzespołach maszyn powodując zwarcia, a tym samym nieprawidłowe działanie bądź uszkodzenie maszyn. Pył grafitowy wnika również w bardzo łatwy sposób w różne podzespoły mechaniczne maszyn, wrzeciona, łożyska, śruby kulowe itd. Obróbka elektrod grafitowych jest łatwa i dużo szybsza w porównaniu do elektrod miedzianych, ale jedynie na maszynach specjalnie przygotowanych do tego celu.

Dysponujemy Centrum Obróbczym HSM firmy Ingersoll, a dokładniej modelem SpeedHawk 550 który jest przystosowany do obróbki elektrod grafitowych, elektrod miedzianych i grafitu. Maszyna cechuje się bardzo wysoką dokładnością obróbki oraz prędkością wrzeciona sięgającą nawet 42 tysięcy obrotów na minutę, co umożliwia nam pracę mikro narzędziami.

Wykonujemy elektrody grafitowe oraz elektrody miedziane, a także elementy w materiałach których twardość może dochodzić nawet do 62 HRC. Wykonujemy grawerunki, grawerki, reliefy etc.

Pracujemy w oparciu o dokumentację 2D lub 3D, wykorzystując przy tym system EROWA aby ułatwić Państwu pracę podczas bazowania elementów na maszynach.

 

Graphite electrodefrezowanie elektrod
Copyright © 2019 Abiplast. All Rights Reserved. Realizacja: NRInf.pl