Oferta firmy
Kontakt

Nowości

Nowości 2013.

 

Rok 2013 w firmie Abiplast to rok wielu inwestycji w najnowsze maszyny, oprogramowanie, narzędzia oraz szkolenia pracowników, a wszystko po to, by jeszcze lepiej i szybciej reagować na Państwa potrzeby, oraz świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Poniżej przedstawiamy najistotniejsze z naszych inwestycji:

Wysoko precyzyjna drążarka wgłębnaExeron EDM 313.

 

Exeron edm 313

Zapewne każdy narzędziowiec doceni sprzęt takiej klasy i o takich możliwościach. Niebywała precyzja , najnowszy technologicznie generator z niemal zerowym zużyciem elektrody, możliwość drążenia miedzią i grafitem, to tylko kilka z zalet naszej nowej elektrodrążraki wgłębnej. Obróbka erozyjna z wykorzystaniem elektrod grafitowych, umożliwia drążenie twardych stali oraz innych trudno skrawalnych materiałów (węgliki spiekane, tytan, stopy lotnicze typu INOCEL).

Exeron EDM 313 to szybsze drążenie z uzyskaniem lepszych powierzchni końcowych oraz z wykorzystaniem mniejszej ilości elektrod, co znacząco przekłada się na redukcję kosztów projektu.

 1. Elektrody grafitowe w połączeniu z generatorem najnowszej technologii wykazują niemal zerowe zużycie, w związku z czym można wydrążyć szybciej, większą ilość gniazd przy wykorzystaniu mniejszej ilości elektrod.
 2. Maksymalny gabaryt przedmiotu obrabianego 950 x 550 x 360 mm
 3. Maksymalny ciężar detalu na stole – 1,5 ton
 4. Powierzchnie końcowe Ra – 0,1 mu
 5. Grafit jest materiałem który jest dużo łatwiejszy do obróbki niż miedź, jest też mniej podatny na odkształcenia w trakcie obróbki, a to umożliwia wykonywanie dużo wyższych i cieńszych elektrod grafitowych typu żebro lub pin.
 6. Zintegrowana oś C – umożliwia drążenie obrotowe w płaszczyźnie stołu
 7. 20-sto pozycyjny magazyn elektrod umożliwia zaprogramowanie wykonania kompletnych obróbek erozyjnych dla najbardziej skomplikowanych prac, w trybie pracy 24/7.
 8. Uchwyt EROWA lub 3R do mocowania elektrod, w zależności od systemu bazowania który Państwo wykorzystują we własnej firmie.
 9. Uchwyt do mocowania palet EROWA – w skrócie, z obrabiarki na drążarkę, bez konieczności ponownego bazowania. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność ponownego bazowania detalu na maszynie, a tym samym potencjalne błędy które mogą powstać podczas tego procesu.
 10. Praca 3D – czyli drążenie skośne we wszystkich osiach
 11. Rozdzielczość pomiarowa 0,001 mm

 

Współrzędnościowa maszyna pomiarowaDuraMax

 DuraMax

 

 

Maszyna pomiarowa, to niezbędny element każdej ceniącej precyzję narzędziowni. DuraMax, kalibrowany i testowany przez firmę Zeiss, to gwarancja precyzyjnego pomiaru a tym samym możliwość super precyzyjnej kontroli jakości, ale nie tylko.

Nasza maszyna pomiarowa daje również wiele innych możliwości.

 1. Preseting – czyli precyzyjne ustawienie detalu typu płyta, wstawka czy elektroda poza obrabiarką, bez konieczności wstrzymywania prac na obrabiarce CNC czy drążarce, co w połączeniu z uchwytami do mocowania palet EROWA, pozwala znacznie skrócić proces produkcji, bez strat dla precyzji wykonania detalu.
 2. Możliwość tworzenia raportów pomiarowych, w tym – odchyłki kształtu i położenia, okrągłości w sektorze kątowym, symetrii, równoległości, prostopadłości, bicia lokalnego, bicia całkowitego, etc., etc…
 3. Zakres pomiarowy: X=500, Y=500, Z=500 mm
 4. Integracja systemowa – maszyna jest kompatybilna z systemem naszej obrabiarki jak i drążarki, dlatego też po zaczytaniu generowanych przez DuraMax plików, układ współrzędnych zawsze jest w punkcie 0 skierowany w tę samą stronę, co umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie procesu obróbki skrawaniem lub drążeniem.

 

 

Oprogramowanie do symulacji płynięcia tworzywa

Wypelnianie_Czas frontu plyniecia tworzywa

Kliknij w obrazek aby zobaczyć animację.

 

 

Dobry projekt to połowa a może nawet 3/4 sukcesu, zwłaszcza w branży narzędziowej, gdzie poprawki i przestój kosztują najwięcej. Chyba większość konstruktorów zgodzi się z nami, że projektowanie form wtryskowych to niełatwa sztuka. Każdy projekt jest inny i cechuje go jego własna charakterystyka oraz inne właściwości, z którymi konstruktor musi sobie poradzić. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zakup oprogramowania do symulacji płynięcia tworzyw sztucznych, które umożliwia nam wykrycie  możliwych wad wyprasek jeszcze na etapie projektu.

Oprogramowanie to pozwala nam określić:

 1. umiejscowienie punktów wtrysku, tak by były optymalne,
 2. rozkład ciśnień występujących w gnieździe,
 3. łączenie się frontów płynięcia, (estetyka oraz wytrzymałość detali)
 4. czas chłodzenia,
 5. możliwość wystąpienia pułapek powietrznych,
 6. wymaganą siłę zwarcia,
 7. możliwość powstania  naprężeń ścinających

i wiele innych

 

Nowe oprogramowanie CAD CAM

 

Naszą branżę cechują umysły techniczne, ale co w przypadku kiedy w grę wchodzą projekty od osób które nie posiadają takiego umysłu, za to doskonale czują piękno czy umieją stworzyć niepowtarzalny design produktu ?

Odpowiadamy w następujący sposób.

Nasze najnowsze oprogramowanie CAD umożliwia nam tworzenie powierzchni swobodnych (rzeźbienie)w sposób tak prosty, że każdy sobie z nim poradzi. Nie ograniczamy się już do kółek, prostokątów, splajnów, helis czy powierzchni modelowanych na krzywych. Mamy możliwość tworzenia i obróbki płaskorzeźb, reliefów i wielu wielu innych, niczym artysta rzeźbiący dłutem. Chętnie zmierzymy się z każdym projektem powstałym w Państwa głowie lub pod Państwa nadzorem, jako że my „techniczni”, jesteśmy nieco mniej czuli na piękno ;). Dzięki designerskim pomysłom z Państwa strony, oraz naszej wiedzy technicznej, jesteśmy w stanie szybko wypracować złoty środek, pomiędzy tym co świetnie wygląda, a tym co działa. Natomiast dzięki oprogramowaniu CAM, nasze wspólne projekty nabiorą realnego wymiaru.

 

Oto kilka cech naszego nowego oprogramowania:

 1. import 2D w formatach wektorów –DWG, DXF, EPS (Al. 88) oraz Al.
 2. import 2D obrazów w formatach – BMP, TIF, JPG, PCX, GIF
 3. import 3D w formatach – RLF, IGES, STL, 3D DXF, 3D Studio, DMT, 3DA, OBJ i Roland PIX
 4. obsługa filtrów importu formatów plików dla powierzchni, brył i siatek trójkątów
 5. duży asortyment czcionek do grawerowania
 6. automatyczne narzędzie do rozmieszczania rzeczywistych wektorów, obrysów na płaszczyźnie stołu dla lepszego wykorzystania materiału i zmniejszenia strat
 7. praca bezpośrednio w widoku 3D (kreślenie, malowanie, rzeźbienie)
 8. możliwość dostosowywania rozdzielczości modelu w trakcie projektowania
 9. narzędzia interaktywnego rzeźbienia i wygładzania z możliwością usuwania, dodawania, przemieszczania materiału, tworzenia własnych narzędzi rzeźbiących, wymiany narzędzia

 

A to tylko część jego możliwości…

 

System zarządzania przedsiębiorstwem

 

Każdy z nas wie, że czas to pieniądz, a efektywne zarządzanie projektami bez pomocy komputera jest już praktycznie niemożliwe. Dlatego zainwestowaliśmy w informatyczny system zarządzania przedsiębiorstwem. Teraz, z każdego miejsca na Ziemi jesteśmy w stanie stwierdzić co się dzieje aktualnie z Państwa projektem i w jakim jest stadium zaawansowania, oraz nanieść potencjalne poprawki, a tym samym skutecznie nim zarządzać. Chcemy być optymalni w każdym względzie – od ceny, przez czas realizacji, aż po precyzję wykonania. Ponieważ doskonale rozumiemy, że często są Państwo ponaglani przez czas czy inne okoliczności.

 

Frezarka OPS Ingersoll

 

OPS

 

To wysoko obrotowe centrum obróbcze HSM (High Speed Machining) o niebywałej sztywności konstrukcji. Precyzja obróbki do 0,005 mm, 42 000 obr/min. wrzeciona, możliwość obróbki grafitu oraz stali o twardościach do 62 HRC to tylko nieliczne z jej zalet, które plasują naszą obrabiarkę w półce HI-END.

Jakie mają Państwo z tego korzyści? A co jeśli powiemy, że możemy zredukować czasy obróbki o 40% w stosunku do obróbek CNC na zwykłych maszynach? Bądź, jesteśmy w stanie wykonać elektrodę, która nie może zostać wykonana z miedzi ze względu na jej charakterystykę?

El. grafit

 Nasze centrum obróbcze umożliwia nam wykonanie elektrod grafitowych, precyzyjnych grawerek i reliefów, a także pracę mikro narzędziami o średnicach rzędu 0,1 mm.

 

Jesteśmy w stanie sprostać niemal każdemu projektowi otrzymanemu od Państwa.

 

 

 

Copyright © 2013 Abiplast.

Copyright © 2019 Abiplast. All Rights Reserved. Realizacja: NRInf.pl