Zadźwoń +48 42 226-80-20

Gdzie frez nie może, tam elektrodę pośle…

Większość form wtryskowych wymaga obróbki elektroerozyjnej wykonanej przy pomocy elektrod miedzianych lub grafitowych. Elektrody doskonale sprawdzają się przy bardzo twardych materiałach oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest uzyskanie ostrych naroży w gniazdach lub głębokich i cienkich kieszeni typu żebro. Innymi słowy, obróbkę EDM i elektrody wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie skrawanie materiału jest bardzo trudne i mało opłacalne.

Wykonywanie elektrod grafitowych

Nasze 3- i 5-osiowe centra obróbcze marki OPS Ingersoll plasują się w półce Hi-END. Dysponują podciśnieniowymi komorami obróbczymi i specjalnymi systemami filtrującymi, co jest niezbędne w obróbce grafitu. Nasze centra obróbcze przystosowane do obróbki typu HSM są niezwykle szybkie i precyzyjne, co w połączeniu z takim materiałem jak grafit znacznie redukuje czasy obróbcze. Docelowo przekłada się to na niższe ceny elektrod.

Nasza obrabiarka daje dodatkowe możliwości. Dzięki obrotom sięgającym 42 000 na minutę i możliwości pracy frezami o średnicy nawet 0,2 mm uzyskujemy dużo lepsze powierzchnie końcowe i redukcję czasów obróbczych.

elektrody grafitowe

Skontaktuj się z nami

    Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.abiplast.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ABIPLAST ELIGIUSZ GRZELAK, Piątkowisko 2 95-200 Pabianice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem biuro@abiplast.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
    Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny