Forma, tłocznik, wykrojnik? To dla nas żaden problem. Zaprojektujemy, stworzymy dokumentację i wykonamy narzędzie.
Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą inżynierską, specjalistycznym oprogramowaniem, precyzyjnymi maszynami, a co najważniejsze – ponad 30-letnim doświadczeniem.

Pracujemy na normaliach najlepszych i najbardziej znanych firm, co gwarantuje terminowość dostaw poszczególnych elementów, wysoką jakość i niskie ceny. W razie konieczności, wytwarzamy również we własnym zakresie elementy niestandardowe.

Projektowanie form wtryskowych – producent Abiplast

Najnowocześniejsze oprogramowanie do konstrukcji i symulacji wtrysku połączone z systemem CRM pozwalają nam na bardzo szybkie projektowanie i wykonywanie narzędzi specjalistycznych.


Producent form wtryskowych – usługi wtrysku i projektowania

W naszej firmie tworzymy indywidualne formy wtryskowe zgodnie z wymaganą specyfikacją techniczną.  Świadczymy kompleksowe usługi wtrysku i projektowania form wtryskowych, opierając się na solidnym doświadczeniu i nowoczesnym parku maszynowym.

Etapy powstawania formy wtryskowej na zlecenie klienta

Projekty firmy Abiplast cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem firm, którym zależy na dokładności. Gwarantujemy precyzyjne projektowanie i produkcję form wtryskowych. Poniżej prezentujemy, jak wygląda proces powstawania formy wtryskowej na Państwa zlecenie, przy czym poszczególne etapy mogą się różnić w zależności od specyfikacji projektu i wytycznych.

Etapy powstawania formy wtryskowej:

 1. Projektowanie detalu wtryskowego – rozpoczynamy od stworzenia projektu detalu wtryskowego, uwzględniającego zarówno kształt wypraski, jak i aspekty designu.
 2. Korekta kształtu – dostosowujemy kształt do wymogów technologii wtryskiwania, gwarantując optymalne warunki procesu.
 3. Analiza przepływu w formie wtryskowej – wybieramy optymalny punkt wtryskiwania, bazując na dokładnej analizie przepływu w formie wtryskowej.
 4. Tworzenie konstrukcji formy wtryskowej – specyfikacja formy wtryskowej zależy od wielu czynników; z jednej strony parametrów projektu i wymagań klienta, z drugiej zaś parametrów technicznych i surowcowych. Forma wtryskowa musi być dostosowana w zakresie termicznym i reologicznym. Należy też podjąć decyzje dot. technologii wykonania, obróbki, systemu doprowadzania tworzywa, termostatowania, liczby gniazd i innych.
 5. Proces wytwarzania formy wtryskowej – to m.in., w zależności od szczegółów projektu: frezowanie, szlifowanie, obróbka CNC, wykonanie elektrod EDM, elektrodrążenie, obróbka WEDM, polerowanie, szlifowanie oraz montaż końcowy komponentów formy.
 6. Testowanie i kontrola wydajności – pierwsze wtryski są starannie testowane, zapewniając optymalne warunki pracy formy. W Abiplast zapewniamy skrupulatną kontrolę wydajności formy.
 7. Wykonanie serii testowej – przed finalnym etapem produkcyjnym przeprowadzamy kompleksową serię testową, która pozwala zidentyfikować ostatnie pola do poprawy, jeśli występują.
 8. Przekazanie formy do klienta – gotową formę przekazujemy naszym klientom, zapewniając wsparcie na każdym etapie współpracy.

Już teraz zachęcamy do kontaktu, abyśmy mogli porozmawiać o szczegółach!

Pracujemy na maszynach Arburg z kolanowym układem zamknięcia oraz Boy.

Dysponujemy również osuszaczami tworzyw z molekularnymi sitami oraz separatorami wlewka do drobnych elementów.

Skontaktuj się z nami

  Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.abiplast.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ABIPLAST ELIGIUSZ GRZELAK, Piątkowisko 2 95-200 Pabianice, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem biuro@abiplast.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny